Gazowe instalacje gaśnicze

Oferujemy Państwu pełen zakres zabezpieczeń przeciwpożarowych, a w szczególności Stałe urządzenia Gaśnicze oparte na gazach: HFC227ea (znane również pod nazwą FM200), NOVEC 1230 oraz gazach obojętnych (INERGEN IG541, ProinertIG55, ARGON IG01)


Stałe urządzenia gaśnicze gazowe na gaz HFC227ea (FM-200® lub FE227).

Środek gaśniczy HFC227ea (występujący pod handlową nazwą FM-200® lub FE227) jest środkiem gaśniczym efektywnym i bezpiecznym dla środowiska. W przeciwieństwie do innych środków gaśniczych zajmuje niewielką powierzchnię składowania.

Działanie gaśnicze HFC227ea polega na odbieraniu energii z procesu palenia w wyniku działania tego gazu (w stężeniu 7-9%) w chronionym pomieszczeniu.

HFC227ea jest czystym środkiem gaśniczym, nie zawierającym substancji niszczących chronione pomieszczenia i zamontowane w nich urządzenia i nie powodującym powstawanie strat popożarowych związanych z gaszeniem. Po akcji gaśniczej z użyciem HFC227ea wystarczy wywietrzyć pomieszczenie.
HFC227ea jest środkiem bezpiecznym dla ludzi i nie stanowi zagrożenia dla osób przebywających w pomieszczeniach chronionych w momencie zadziałania prawidłowo zaprojektowanej instalacji pożarowej. Wysoki próg parowania HFC227ea nie powoduje powstawania tzw. szoku termicznego dla urządzeń elektronicznych, jaki mogą wywołać inne środki gaśnicze (np. dwutlenek węgla). HFC227ea nie przewodzi prądu elektrycznego i nie powoduje korozji, dzięki czemu może być stosowany do gaszenia rozdzielni elektrycznych oraz sprzętu elektrycznego pod napięciem czytaj więcej.

Stałe urządzenia gaśnicze gazowe na gazy obojętne (Inergen).
Systemy gaśnicze na gazy obojętne wykorzystują do gaszenia mieszaninę azotu, argonu i niewielkiej ilości dwutlenku węgla. Działanie gaśnicze tych systemów polega na redukcji stężenia tlenu w powietrzu pomieszczenia do wartości około 12%, co powoduje gaśnięcie ognia, a jednocześnie umożliwia ludziom oddychanie. Wszystkie składniki środka gaśniczego występują naturalnie w powietrzu, zatem nie jest on szkodliwy dla środowiska naturalnego. Nie powoduje również szkód w sprzęcie i jest bezpieczny dla ludzi. Nie niszczy warstwy ozonowej, nie wchodzi w reakcje chemiczne, nie przewodzi prądu elektrycznego, nie pozostawia zanieczyszczeń i nie powoduje zamglenia.

Po wykonaniu każdej instalacji gaśniczej gazowej oraz wszystkich prac budowlanych (w tym innych branż) należy wykonujemy test szczelności chronionego pomieszczenia (Room Integrity Test) za pomocą techniki wentylatora drzwiowego (door fan test).

Oferujemy Państwu pełną, profesjonalna obsługę w zakresie zabezpieczenia gazami gaśniczymi począwszy od koncepcji i doboru najlepszego i najskuteczniejszego rozwiązania, poprzez projekt, wykonanie z uruchomieniem systemu aż do wieloletniej obsługi konserwacyjno - serwisowej.

 

 
     
 
 
o firmie | oferta | projekt | kontakt | mapa strony
 
 

projekt: ADF Studio | hosting: USLUGI.IT